انواع ماهی خوردنی با نام ، تصویر و عطر و طعم آنها (راهنمای جامع)‏

انواع ماهی خوردنی

انواع ماهی خوردنی ، انواع ماهی خوراکی سرشار از مواد مغذی و پروتئین هستند و می توانند برجسته یک وعده غذایی خوشمزه باشند. انواع متداول ماهی ها ماهی کاد ، جوجه و شاه ماهی است. اینها به طور کلی انواع سفید ماهی با طعم لطیف و طعم ملایم هستند. همچنین ، ماهی های تیره تر مانند ماهی قزل آلا صورتی یا ماهی قرمز به دلیل طعم غنی و اسیدهای چرب امگا 3 بسیار محبوب هستند. اکثر سوپرمارکت ها و رستوران ها طیف گسترده ای از انواع ماهی را از سراسر جهان تهیه می کنند.

ماهی نوعی جانور آبزی است که در بیشتر دریاها ، دریاچه ها ، رودخانه ها و اقیانوس های ما زندگی می کند. همه ماهی ها مهره دار هستند و انواع ماهی ها به گروه هایی مانند ماهی استخوانی ، ماهیچه غضروفی و ​​ماهی بدون فک تقسیم می شوند.

بیشتر ماهی هایی که مصرف می کنیم انواع استخوان ماهی هستند. برخی از انواع ارزان قیمت ماهی شامل ماهی خال مخالی ، ساردین و ماهی تیلاپیا است. انواع گران قیمت ماهی در یک رستوران می تواند شامل ماهی تن قرمز ، شمشیر ماهی و ماهی آزاد باشد.

در این مقاله با محبوب ترین انواع ماهی خوراکی که ما مصرف می کنیم آشنا می شوید. همچنین اگر ماهی با طعم ملایم یا ماهی با طعم قوی بخواهید درمورد اینکه چه نوع ماهی را انتخاب کنید ، خواهید فهمید.

انواع ماهی ها خوردنی

انواع ماهی خوراکی
انواع ماهی خوراکی

قبل از بررسی برخی از بهترین ماهی های خوراکی برای خوردن ، مهم است که در مورد گروه ماهی ها بدانید.

ماهی های قرمز ، صورتی یا نارنجی از خوشمزه ترین ماهی ها هستند و می توانند از گرانترین ماهی ها باشند. تن ماهی یک ماهی در اعماق دریا است و رنگ آن گوشت از صورتی تا قرمز تیره است. ماهی قزل آلا ، قزل آلای رنگین کمان و ماهی راهب از گونه های محبوب ماهی صورتی استخوانی با طعم ماهی خوبی هستند.

ماهی های سفید ، بیشترین مصرف ماهی را دارد زیرا قیمت آنها نسبت به ماهی های صورتی یا قرمز کمتر است. ماهی سفید مانند ماهی ، باس دریایی یا دست و پا زدن معمولاً دارای عطر و طعم ظریف دارد. ماهی های سفید ، لاغر و محکم مانند باس دریای سیاه ، ماهی شمشیر و گل مروارید.

ماهی تیره و روغنی معمولاً ماهی با طعم قوی است و برخی از انواع خوشمزه ماهی خال مخالی ، ساردین ، ​​ماهی تن و ماهی آزاد است. این نوع ماهی های گوشتی به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا 3 از نوع مهم غذایی نیز هستند.

انواع مختلف ماهی

بیایید با جزئیات بیشتر به انواع مختلف ماهی های محبوب که می توانید در رستوران ها ، سوپرمارکت ها و بازارهای ماهی پیدا کنید ، بپردازیم.

ماهی تن

ماهی تن
ماهی تن

تن ماهی یک ماهی در اعماق دریا است و یکی از گرانترین ماهی است که در فهرست غذاهای رستوران پیدا خواهید کرد. 15 نوع ماهی تن وجود دارد که به قبیله Thunnini تعلق دارند . برخی از گونه های ماهی تن همچنین از بزرگترین ماهی های خوراکی دریا هستند. ماهی تن آبی آتلانتیک می تواند تا 15 فوت (4.6 متر) طول و بیش از 1508 پوند (684 کیلوگرم) وزن رشد کند.

ماهی تن تازه ماهی گوشتی تیره رنگ است که می تواند از صورتی تا قرمز تیره رنگ باشد. استیک های تن ماهی بافتی گوشتی با عطر و طعم شیرین و ملایم دارند و طعم آنها چیزی مانند انواع کنسرو ندارد. با پخت ماهی تن ، از قرمز به رنگ برنز روشن تبدیل می شود.

معمولا ماهی های تن در ایران از ماهی های صنعتی هستند. ماهی های صنعتی مانند زرده، جک اسمیت و … هستند و قیمت پایین دارند.

ماهی سالمون

ماهی سالمون
ماهی سالمون

ماهی قزل آلا سالموم، ماهی روغنی سالمی است که به دلیل رنگ گوشت آن به رنگ صورتی شناخته شده است. این گونه بزرگ ماهی در خانواده Salmonidae و مربوط به ماهی قزل آلا است. بسته به اینکه ماهی قزل آلا در طبیعت وحشی پرورش می یابد ، ممکن است گوشت آن رنگ تیره تری داشته باشد. به عنوان مثال ، ماهی آزاد وحشی معمولاً صورتی تیره تا قرمز یا نارنجی است در حالیکه ماهی قزل آلا پرورشی معمولاً صورتی روشن است.

ماهی قزل آلا جدا از اینکه منبع عالی امگا 3 های سالم است ، به دلیل طعم غیر ماهی آن محبوبیت زیادی دارد. بیشتر مردم طعم ماهی قزل آلا را بیشتر گوشتی توصیف می کنند تا ماهی. طعم و مزه ممکن است به نوع آن بستگی داشته باشد. ماهی قزل آلا آتلانتیک ماهی گوشتی با طعم کامل است در حالی که ماهی قزل آلا Chinook طعم مطبوع تری دارد.

ماهی سالمون را به صورت کبابی، سرخ کرده و دودی مصرف می کنند.

ماهی قزل آلا رنگین کمان

ماهی قزل آلا نوعی ماهی آب شیرین از همان خانواده ماهی قزل آلا است و در دریاچه ها و رودخانه ها یافت می شود. گونه های ماهی قزل آلا به جنس هایی مانند Salmo ، Oncorhynchus و Salvelinus تقسیم می شوند . در مقایسه با ماهی قزل آلا ، ماهی قزل آلا طعم مشابهی دارد اما گوشت نرم و لطیف تری دارد. گونه های مختلف قزل آلا می توانند از صورتی روشن تا سفید متغیر باشند. انواع مختلفی از ماهی قزل آلا وجود دارد که در سراسر جهان رواج دارد.

ماهی قزل آلای رنگین کمان ( Oncorhynchus mykiss ) دارای گوشت صورتی روشن و طعم ماهی ملایمی است که بسیار لطیف است. این گونه ماهی اغلب توسط یک نوار قرمز روشن در کناره های بدن لکه دارش مشخص می شود.

ماهی قزل آلا قهوه ای ( Salmo trutta ) زیر گروه خانواده سالمونیدا است که هم در آب شیرین و هم در آب شور زندگی می کند. به طور کلی ، ماهی قزل آلای قهوه ای طعم ماهی قوی تری نسبت به قزل آلای رنگین کمان دارد و همچنین گوشت آن به رنگ روشن است.

ماهی قزل آلا نام متداولی برای انواع قزل آلا است که در دریا صید می شود. شبیه به ماهی قزل آلا ، ماهی قزل آلا زندگی خود را در دریاچه ها و رودخانه ها قبل از رفتن به دریا آغاز می کنند. آنها سپس برای تخم ریزی به رودخانه ها برمی گردند.

پولاک

پولاک ( Gadus pollachius ) ماهی دریایی است که در اقیانوس اطلس در اطراف آمریکای شمالی و جزایر انگلیس یافت می شود. پولاک آتلانتیک یا آلاسکا (پولاک) پوستی سفید و طعم ماهی ملایمی دارد. گاهی اوقات ، گوشت می تواند رنگ بژ / خاکستری داشته باشد.

یکی از دلایل محبوبیت این ماهی سفید معتدل این است که جایگزین ارزانتری برای ماهی دیگر است. اگر به دنبال یک قطعه ماهی سفید و خوشمزه هستید ، پس از آن تابه یا تفت دادن فیله پولاک ایده خوبی است.

ساقه دریایی

ماهی های خانواده Sparidae در مجموع ماهی های چوبی نامیده می شوند و آنها به طور کلی در سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس شرقی زندگی می کنند. بیش از 150 گونه از گونه های چوب دریایی وجود دارد و بیشتر آنها بدنی به رنگ نقره ای و یک باله بزرگ پشتی دارند.

چوب ماهی یک غذای محبوب دریایی در رستوران های کشورهای مدیترانه ای است. دارای عطر و طعم لطیف و گوشتی خاکستری مایل به سفید است. بسیاری از دوستداران ماهی ، ماهی تیره را یکی از خوش طعم ترین ماهی سفید موجود می دانند. این نوع ماهی برای افرادی که از غذاهای مدیترانه ای لذت می برند نیز محبوب است .

ماهی خاردار

ماهی سی باس نام برای تعدادی از گونه های ماهی در خانواده است. هامورماهیان ، خارماهیان معتدله یا Latidae . برخی از گونه های محبوب باس دریا شامل باس دریایی اروپایی ( Dicentrarchus labrax ) ، باس دریایی ژاپنی ( Lateolabrax japonicus ) و باس دریایی آسیایی ( Lates calcarifer ) است.

نوع محبوب باس دریا در آمریکای شمالی باس دریای سیاه ( Centropristis striata ) است. این گونه ماهی اقیانوس اطلس تا حدودی دارای گوشت سفید سفت و عطر و طعم لطیف و لذت بخشی است. هنگامی که مواد پخته می شوند ، گوشت باس دریا پوسته پوسته می شود.

کاد

كاد ( Gadus morhua ) یكی از محبوب ترین انواع ماهی سفید است و كاد آتلانتیك و كد اقیانوس آرام دو گونه رایج هستند. ماهی کاد ماهی با طعم ملایم و گوشت سفید پوسته پوسته است. هنگام سرخ شدن یا کباب شدن ، گوشت پوسته ای متراکم تقریباً شفاف می شود.

انواع ماهی خوراکی
انواع ماهی خوراکی

هادوک

انواع ماهی خوردنی
انواع ماهی خوردنی

گونه دیگری از ماهی سفید آب شور ، گله ماهی ( Merlangius aeglefinus ) متعلق به خانواده Gadidae است . هادوک ماهی است که در دریای شمال ، اقیانوس اطلس و دریاهای کنار ایسلند یافت می شود. در مقایسه با ماهی کاد ، حدوک چنین گوشتی پوسته پوسته ای ندارد و به همان اندازه سفید نیست.

بعضی از افراد خوردن گوشت گوساله را به ماهی کاد ترجیح می دهند زیرا طعم آن کمی شیرین تر است. در بعضی از مناطق جزایر انگلیس ، دودی این ماهی یک غذای محبوب است.

جان دوری

اگر لیستی برای ماهی های خوراکی ناخوشایند وجود داشت ، پس جان دوری ( زئوس فابر ) احتمالاً برنده آن می شد. با این حال ، آنچه ماهی به نظر نمی رسد ، طعم را جبران می کند. جان دری یک گونه ماهی در خانواده Zeidae است . نام انگلیسی آن فرانسوی “jaune doré” است که به معنی “زرد طلایی” است.

جان دوری اغلب یکی از ماهی های گران قیمت منوی رستوران است. سر بزرگ آن به این معنی است که بسیاری از ماهی ها هنگام فیله دور انداخته می شوند. با این حال ، گوشت پوسته پوسته سفید و بافت متراکم ماهی طعم کره ای خوشمزه ای دارد.

توربوت

توربوت ( Scophthalmus maximus ) یکی از بزرگترین و گرانترین ماهی تخت خوراکی است. ماهی شنی رنگ به شکل دیسک می تواند تا 39 “(100 سانتی متر) طول و 55 پوند (25 کیلوگرم) وزن داشته باشد. با این حال ، بیشتر گونه های این ماهی تخت بین 17 اونس وزن دارند. و 22 پوند (500 گرم – 10 کیلوگرم).

این ماهی خوشمزه گوشت سفید در بسیاری از کشورها در اروپا و آمریکای شمالی ارزشمند است. عطر و طعم عالی توربوت آن را به ماهی محبوب در رستوران تبدیل می کند. گوشت سفید گوشتی طعم ماهی خاصی دارد که اگر درست پخته شود خوب پوسته پوسته می شود.

ساردین

ماهی ساردین
انواع ماهی خوردنی

ساردین ( Sardina pilchardus ) گونه دیگری از ماهی های روغنی است و از همان خانواده شاه ماهی است. تعدادی سرده ماهی ساردین وجود دارد که تکه باغ اروپایی تنها ساردین واقعی است.

ساردین طعم غنی مشابه ماهی های چرب دیگر مانند ماهی خال مخالی دارد. گوشت آن متراکم و گوشتی است و وقتی درست پخته شود پوسته پوسته می شود. طعم ساردین کاملاً قوی و منحصر به فرد است. با این حال ، آنها طعم غنی از ماهی ندارند.

“شما می توانید تازه ترین انواع ماهی خوردنی را از بخواهید”

انواع ماهی خوراکی

روش خرید انواع ماهی خوردنی از ما

همانطور که می دانید انواع ماهی خوردنی در گونه های مختلفی وجود دارد که قیمت هر کدام در بازار کشور متفاوت می باشد. اگر به دنبال خرید انواع ماهی با کیفیت عالی هستید، می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق سایت بازرگانی حقیقی اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا با شما تماس بگیریم.

 برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع ماهی و میگو را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید.

” شما شماره تماس خود را در قسمت دیدگاه قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.”

انواع ماهی خوراکی

شما می توانید برای مطالعه دیگر مقاله های ما اینجا کلیک کنید.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره همراه09134469940
شماره واتزاپ و تلگرام09931997049
اینیستاگرام@HAGHIGHi_company
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com
انواع ماهی خوراکی

مطالعه بیشتر

  • جهت مطالعه بیشتر درباره قیمت بچه ماهی قزل آلا لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره قیمت هر کیلو ماهی حلوا سفید لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره آنچه در مورد میگو وحشی و پرورشی باید بدانید لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره فروش عمده ماهی قزل آلا از شهرکرد لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره ماهی فروشی به صورت عمده لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره قیمت فروش ماهی قزل آلای پرورشی شهرکرد لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره ماهی قزل آلا قیمت این روز ها لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره ماهی شیر قیمت ‏آن و روش شناخت ماهی شیر از قباد ‏لطفا اینجا کلیک کنید.‏
  • جهت مطالعه بیشتر درباره بازاریابی ماهی و فروش ماهی دریا و پرورشی لطفا اینجا کلیک کنید.‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.