تجارت ماهی

ماهی های دریای خزر

در تجارت ماهی ، حجم زیادی ماهی از کشورهای فقیرتر به کشورهای ثروتمندتر صادر می شود. این تجارت بسته به شرایط خاص محلی می تواند از طریق مختلف برای امنیت طرفین بر امنیت غذایی تأثیر بگذارد. در ارزیابی تأثیرات تجارت شیلات بر امنیت غذایی ، مهم است. که بین تأثیرات کارگران ماهی و جوامع آنها ، بر جمعیت عمومی و فقیر ، که بیشترین آسیب پذیری در برابر سو تغذیه را دارند، تشخیص دهیم.

از مزایای تجارت ماهی احتمالاً در درجه اول کسانی که در حال حاضر وضع مالی خوبی ندارند، بهره مند می شوند. فقرا ممکن است سود ببرند ، اما ممکن است آسیب ببینند. در بعضی مواقع این آسیب می تواند کاملاً مستقیم باشد. به عنوان مثال وقتی ماهیانی که برای رژیم غذایی خود به آن وابسته بودند به بازارهای خارج از کشور هدایت می شوند آسیب زیادی به آن ها وارد می کند.

 تجارت ماهی

در بعضی مواقع ممکن است تأثیرات غیر مستقیم باشد ، همانطور که شیلات صادرات ماهیگیری را که به طور سنتی برای تأمین مصرف محلی مورد استفاده قرار می گرفت ، از بین می برد یا صدمه می زند. شیلات صادرات گرا ممکن است منابعی مانند نیروی کار و سرمایه را از تولید برای مصرف محلی منحرف کند.

کارگران ماهی اگر در آنها شرکت کنند ممکن است از شیلات صادرات گرا بهره مند شوند ، اما در برخی موارد این کارگران به راحتی از معیشت سنتی خود آواره می شوند.

 حقوق بشر برای غذای کافی اکنون در قوانین بین المللی حقوق بشر به خوبی بیان شده است. طبق این قانون ، دولت های ملی و سایر نهادها ملزم به رعایت ، محافظت ، تسهیل و احقاق حق غذای کافی هستند.

این بدان معناست که آژانس های عمومی ناظر بر مدیریت شیلات ، از جمله تجارت ماهی ، موظف هستند اطمینان حاصل کنند که این فعالیت ها در تحقق امنیت غذایی نقش دارد به خصوص برای کسانی که بیشتر در معرض سو  تغذیه هستند. برای این منظور ، ارائه راهنمایی در مورد چگونگی انجام این کار برای جامعه بین المللی مفید خواهد بود. می توان برای ارائه این راهنما ، منشأ ویژه ای به تأثیرات تجارت ماهی بر امنیت غذایی ، قانون رفتار برای شیلات مسئول ارائه داد.

شرکت ما (شرکت بازرگانی حقیقی ) با همکاری با تعداد زیادی از کارگاه های پرورش انواع آبزیان و همکاری با بسیار از شرکت های بسته بندی می تواند تمام خواسته های شما را برطرف کند . شما می توانید از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره تلفن همراه :09931997049
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com
روش ارتباط با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.