ماهی های دریای خزر

ماهی های دریای خزر

طبق اطلاعات علمی موجود ، بیشتر مهره داران جهان ماهی هستند. علم بیش از 20 هزار ماهی را که در آب دریا زندگی می کنند شناسایی کرده است. ماهی های دریای خزر هم تنوع زیادی دارد. انواع ماهی های دریای خزر شامل ماهی خاویار، ماهی آزاد ، گربه ماهی اشاره کرد. در رودخانه ها و دریاهای ایران حدود 10ها گونه ماهی  وجود دارد. ماهی های دریای خزر قسمت قابل توجهی از جانوران دریایی ایران را تشکیل می دهند. با این حال ، متأسفانه ، برخی از گونه های ماهی به دلیل صید عظیم بسیار نادر بوده و در معرض خطر انقراض قرار دارند. اول از همه ، اینها ماهیان خاویاری هستند.

معرفی دریای خزر

دریای خزر بزرگترین دریاچه بسته روی زمین است. این محل در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است. یک دریا محسوب می شود زیرا در پایین آن یک لایه از زمین با منشا اقیانوس وجود دارد.

سطح آب قابل تغییر است. در حال حاضر حدود 28 متر زیر سطح دریا است. تفاوت اصلی بین دریای خزر و دیگر حوضه های بزرگ آب در جهان عدم وجود هرگونه خروجی مستقیم به اقیانوس است. در نقشه های باستان ، دریای خزر را دریای گیلان نیز می نامیدند.

مساحت دریای خزر 380 هزار کیلومتر مربع است. طول کلی نوار ساحلی (محیط) 6380 کیلومتر است. حداکثر طول 1205 کیلومتر ، عرض 554 کیلومتر و حداکثر عمق 1025 متر است.

سطح دریای خزر 28 متر زیر سطح اقیانوس است. اولین آثار باستان داده ها در مورد دریای خزر در کتیبه های ظروف سفالی آشور یافت می شود. ، جایی که آن را دریای جنوبی می نامیدند. در آثار مورخ و جغرافی دان یونانی (قرن ششم قبل از میلاد) این دریا را خزر و هیرکانیک می نامند. هرودوت (قرن 5 قبل از میلاد) از هر دو نام نیز استفاده کرده است.

موجودات زنده دریای خزر

گیاهان و جانوران دریای خزر به طور منحصر به فردی غنی است. با گیاهان و جانوران سایر دریاها و دریاچه ها متفاوت است. سه ذخیره گاه در منطقه ساحلی خزر ایجاد شده است.

حدود 920 گونه جانوری در خزر وجود دارد. در اینجا 79 گونه مهره دار وجود دارد. علاوه بر این ، حدود 101 گونه ماهی در خزر وجود دارد. دریای خزر محل زندگی ماهی خاویار ، خار ، ، ماهی آزاد ، پنج گونه شاه ماهی خزر ، گربه ماهی، سیف دریایی ، امول ، کپور و غیره است.

انواع ماهی های دریای خزر

ماهیان خاویاری:

1. بلوگا

2. ماهیان خاویاری روسی

3. ماهیان خاویاری کورشی (ایرانی)

4. خار

5. کورسک (خزر جنوبی) ماهی خاویار

خانواده شاه ماهی

1. شاه ماهی صنوبر

2 ذره ذره چشم بزرگ

3. شاه ماهی کوچک 

4 ماهی قزل آلا

5 مارماهی

6 پوزانوک خزر

7 شاه ماهی چشم بزرگ

8. شاه ماهی ولژسکایا

9 بلاک

خانواده کپور

1. توطئه

خانواده کفال

2 کفال طلایی 

3. استرونوس

گاو نر مانند خانواده:

1. غول خزر

2. دور گردن

3.Bull-Shirman

4 شن و ماسه

5. گاو نر کسلر

6 شوخ طبع کنیپویچ

7 سر گریم

انواع دیگر ماهی

1. آترینا

2. از خانواده سوزن

3. ماهی آزاد

4. گربه ماهی ‏

ماهی آزاد دریای خزر

چندین ماهی تجاری از خانواده ماهی قزل آلا را سالمون می نامند. آنها به دو گروه بزرگ تقسیم می شوند. ماهی آزاد آتلانتیک (نجیب) و ماهی آزاد اقیانوس آرام (خاور دور) .

صید ماهی آزاد در تالش

به گفته بسیاری از دانشمندان ، اجداد مستقیم ماهی های قزل آلا مدرن (ماهی آزاد) در دوره کرتاسه دوران مزوزوئیک ، یعنی حدود 145 میلیون سال پیش ظاهر شدند. آنها همچنین به اجداد ماهیان استخوانی مدرن تبدیل شدند. بنابراین ، در زمان ما ، اشکال ماهی های شبیه به ماهی قزل آلا بسیار نزدیک به ماهی های شاه ماهی مانند است.

به طوری که برخی از طبقه بندی کنندگان آنها را به یک ترتیب واحد ترکیب می کنند. خانواده ماهی قزل آلا شامل بیش از 170 گونه ماهی است که طول کوچکترین آنها 13 سانتی متر و بزرگترین آنها به 2 متر می رسد. مشهورترین نمایندگان ما از خانواده ماهی قزل آلا ماهی قزل آلا صورتی ، ماهی قزل آلا کوهی ، ماهی قزل آلا سوکا ، پالیا و ماهی قزل آلا هستند.

در مورد ماهی آزاد که معمولاً ماهی قزل آلا معرفی می شود. تفاوت اصلی ماهی قزل آلا با ماهی آزاد اقیانوس آرام (خاور دور) نشاط فوق العاده آنها باشد.

گربه ماهی دریای خزر

یکی از گونه های ماهی دریای خزر گربه ماهی است. گربه ماهی معمولی تعلق به تیره گربه ماهی معمولی یا اروپایی است. دارای دندان های کوچک و متعدد است. یک جفت آنتن بلند در لب بالایی و 2 جفت آنتن کوتاه روی چانه وجود دارد. پشت آن سیاه است. باله پشتی بسیار کوچک است ، باله مقعدی طولانی است ، تقریبا با دم گرد شده.

گربه ماهی یک ماهی درنده است ، در رژیم غذایی آن انواع ماهی ، قورباغه ها ، نرم تنان ، برخی از گونه های پرندگان و پستانداران وجود دارد. اساس رژیم گربه ماهی راچ ، شاه ماهی ، رود ، تره نقره ، سوف و غیره است. تغذیه اصلی گربه ماهی در آوریل-مه اتفاق می افتد. زمانی که حداکثر 50٪ از رژیم سالانه را مصرف می کند.

ماهی خاویار

گران ترین ماهی دریای خزر ماهی خاویار است. این ماهی فقط در خالص ترین آبهای خزر یافت می شود. خاویار بلوگای خزر به دلیل رنگ طلایی و طعم ظریف آن ارزشمند است. بنابراین ، هرچه تخم مهای خاویار سبک تر و لطیف تری باشد ، قیمت و لذیذی آن بالاتر است. رنگ و طعم خاویار به سن ماهی بستگی دارد (هرچه سن آن بیشتر باشد ، ارزش خاویار آن بیشتر می شود).

ایران بزرگترین صادرکننده خاویار جهان در کنار روسیه ، قزاقستان ، ترکمنستان و آذربایجان است. سهمیه ایران سالانه 50 تن خاویار برای صادرات است. قیمت چنین خاویار 2-5 هزار دلار در کیلوگرم است،  بسته به نوع و کیفیت آن.

ایران خاویار سیاه خود را به آلمان ، فرانسه ، سوئیس ، امارات متحده عربی و کره جنوبی صادر می کند. ایران برای مقابله با تحریم ها ، سرمایه گذاران در ایران تشویق  به سرمایه گذاری در پرورش ماهیان خاویاری و تولید خاویار سیاه می شوند.

“شما می توانید تازه ترین ماهی ها را از ما بخواهید”

روش خرید انواع ماهی از ما

ماهی همانطور که می دانید در گونه های مختلفی وجود دارد که قیمت هر کدام در بازار کشور متفاوت می باشد. اگر به دنبال خرید انواع ماهی می باشید می توانید از طریق سایت بازرگانی حقیقی اقدام نمایید.

 برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع ماهی و میگو را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید.

” شما شماره تماس خود را در قسمت دیدگاه قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.”

شما می توانید برای مطالعه دیگر مقاله های ما اینجا کلیک کنید.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره همراه09134469940
شماره واتزاپ و تلگرام09931997049
اینیستاگرام@HAGHIGHi_company
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.