• aslan
  • دی 13, 1401
  • بدون دیدگاه

آیا می شود نساجی را بازیافت کرد؟ بازیافت نساجی : یکی از سوالاتی که حتما برای شما پیش آماده است، این است که آیا می شود که پارچه را بازیافت کرد یا نه. کلا با ضایعاتی که در صنعت نساجی اتفاق می افتد چه می کنند. آیا این ضایعات که در تمامی زنجیره تامین اتفاق می افتد قابل استفاده مجدد هست یا خیر.

ما در زمینه کلیه مراحله زنجیره تامین نساجی فعالیت می کنیم. از فروش الیاف، نخ، پارچه بافی، رنگ رزی و دوخت قسمت های مختلفی است که ما در آن زمینه فعالیت می کینم. همان طور که مشخص است که وسعت کار ما بسیار زیاد است. اما فعالیت اصلی ما در زیمنه تولید پوشاک به صورت صنعتی و بازاری است. هر قسمت از فعالیت های یاد شده دارای یک قسمت مخصوص به خود است. بهترین راه ارتباطی و کسب اطلاعات در زمینه فعالیت های ما ارسال پیام به شماره هایی است که قرار داده شده است.

آیا می شود نساجی را بازیافت کرد؟ بازیافت نساجی

بازیافت نساجی : برای شروع باید تعریف مشخصی از نساجی و سپس بازیافت را ارائه کنیم. اینگونه دید بهتری نسبت به این سوال پیدا می کینم. نساجی به تمامی مورادی که مربوط به پارچه و محتوا است اطلاق می شود. پنبه یکی از مواد اولیه است که ما برای لباس های خودمان استفاده می کنیم. البته که الیاف مصنوعی هم در حال حاضر استفاده می شود. اما افرادی که به دنبال این هستند که لباس های مناسب، راحت و بدون عواض مصرف کنند از لباس هایی پنبه ای استفاده می کنند.

لباس‌هایی که می‌پوشیم و حوله‌هایی که استفاده می‌کنیم معمولاً از پنبه ساخته می‌شوند، البته توپ‌های پنبه‌ای، سواب‌های پنبه‌ای و حتی برخی از فیلترهای قهوه. مطمئناً محصولات پنبه‌ای یکبار مصرف زیادی را تجربه کرده اید، اما حتی لباس‌های نخی و سایر منسوجات برای همیشه ماندگار نیستند. از نظر فنی، تمام پنبه را می توان بازیافت کرد. اما بازیافت برخی از محصولاتی که از پنبه ساخته شده اند آسان یا امکان پذیر نیست. به لطف علاقه روزافزون به تولید و خرید پوشاک پایدار و سایر محصولات، پنبه بازیافتی به طور معمول برای تولید منسوجات استفاده می شود.

پنبه بازیافتی مورد استفاده

پنبه بازیافتی مورد استفاده برای منسوجات شامل پنبه ای است که از مواد خام بازیافت شده است و همچنین منسوجات پنبه ای که مجدداً به محصولات جدید تبدیل شده اند. اما این بدان معنا نیست که هر کسی می‌تواند منسوجات پنبه‌ای خود را بازیافت کند، و همچنین به این معنا نیست که شما فقط می‌توانید لباس‌ها و حوله‌های نخی را در سطل بازیافت بیندازید.

اولیه نکته ای که در بازیافت نساجی وجود دارد این که باید به پنبه استفاده شده در آن توجه شود. پنبه استفاده شده باید قابلیت بازیافت را داشته باشد. بازیافت نساجی و پنبه دارای چالش هایی است. اول این که نمی توان پنبه را به صورت مداوم بازیافت کرد. به خاطر ساختار طبیعی که دارد نمی توان پتبه را چند بار بیشتر بازیافت کرد. برای این که پنبه را دوباره بازیافت کرد باید آن را با مواد دیگری ترکیب کرد که می تواند مضرات بیشتری را به همراه داشته باشد. همین طور استحکام بیشتری نیز خواهد داشت.

بازیافت نساجی : بازیافت لباس

بازیافت نساجی : احتمالاً تعدادی لباس در کمد لباس شما هست که باید از آنها خلاص شوید. برخی از اینها ممکن است روزهای بهتری را دیده باشند، شاید دیگر مناسب نباشند، در سال گذشته پوشیده نشده باشند یا به مرور زمان تغییر رنگ داده باشند. این می تواند وسوسه انگیز باشد که با هل دادن آنها به پشت کمد لباس خود یا با انداختن آنها در سطل، ذهنیت “خارج از دید، دور از ذهن” را اتخاذ کنید.

یکی از موارد که امروزه در جامعه ما قابل دیدن است، به خاطر تنوع روز به روز لباس های تعداد لباس هایی که ما خرید می کنیم بسیار زیاد شده است. به همین خاطر لباس هایی که زود از دور خارج می کنیم هم زیاد شده اند. برای همین در این قسمت چند راهکار برای شما قرار دادیم که بتوانید بیشترین استفاده از لباس های خودتان داشته باشید.

با این حال، خلاص شدن از شر لباس‌های قدیمی اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند به محیط زیست آسیب برساند، به‌ویژه اگر در محل دفن زباله قرار بگیرند. بنابراین، صرف نظر از دلیل شما برای حذف لباس و داشتن کمد لباس، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا راه پایدارتری برای خلاص شدن از شر وسایل ناخواسته خود پیدا کنید.

بازیافت فرآیند جمع آوری و پردازش موادی است که در غیر این صورت به عنوان زباله دور ریخته می شوند و آنها را به محصولات جدید تبدیل می کنند . بازیافت‌می تواند برای جامعه و محیط زیست شما مفید باشد. بازیافت به عبارتی استفاده دوباره از محصولات است.

  1. در سطل زباله نریزید

اول از همه، اگر مجبورید لباس هایتان را در بیاورید، آنها را در سطل زباله نیندازید. لباس‌های دور ریخته شده در محل دفن زباله می‌نشینند، تجزیه زیستی سال‌ها طول می‌کشد و سپس به آلودگی هوای سمی کمک می‌کنند. چندین گزینه وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ریختن لباس ها از جمله بازیافت آنها استفاده کنید. بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

  1. تعمیر لباس ها

یکی از راهکار ها می تواند تعمیر یا تغییر کوچک در لباس باشد. احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده است که صرفا دکمه یا پارگی کوچکی در لباس شما اتفاق افتاده است. کافی است که شما لباس خودتان را تعمیر کنید ولی خلاقانه این کار را کنید. با سرچ کوچیک می توانید راهکار های جالبی پیدا کنید.

تعمیر خلاقانه لباس تون این حس را به شما می دهد که لباس جدیدی که نتیجه کار خودتان هست را در اختیار دارید.

  1. لباس را به دوستان و خانواده هدیه دهید

اقلام کم استفاده خود را به خانواده یا دوستان هدیه دهید تا لباس شما برای مدت طولانی تری زنده بماند. امیدواریم که عزیز شما همان مقدار از کالای مورد علاقه شما لذت ببرد. من خودم لباس هایی که دوست ندارم بپوشم را به برادر خودم می دهم. یکی از بهترین راهکارها این است. چون شما لباس که از آن خسته شده اید را به یکی دیگه می دهد. طرف مقابل هم لباس جدیدی و قابل استفاده پیدا می کند که می تواند با لباس های دیگش ترکیب کنه و از حس تازگی برخوردار بشه. البته شاید بعضی خوششون نیاید. شما می توانید لباس های خودتان را در قسمت هایی که در حال حاضر تعبیه شده قرار بدید و مردمی که نیاز دارند آن لباس ها را بر دارند.

  1. فروش دوباره لباس ها

امروزه لباس های تاناکورا بازار بزرگی را به خودش اختصاص داده است. خیلی از لباس های دست دوم از خارج کشور وارد شده و به فروش می رسد. شرایط اقتصادی کشور به صورتی شده است که بعضی از مردم قدرت خرید لباس نو و با کیفیت را ندارد. به همین جهت ترجیح می دهند لباس های با کیفیت، کم استفاده شده را خریداری کنند. شما می توانید با فروش این نوع لباس ها در سایت که مثل دیوار، از دست لباس خودتان راحت بشد، همین طور قسمتی از پول خودتان را بر گردانید.

  1. استفاده دیگری برای لباس خود پیدا کنید

اگر لباس شما دارای سوراخ غیرقابل اصلاح است و دیگه نمی تواندی از آن استفاده کنید، با تبدیل آن به پارچه تمیزکننده برای استفاده در هنگام تمیز کردن حمام یا ماشین، آن را تغییر دهید. به این ترتیب، در خرید پارچه‌های تمیزکننده (پارچه تنظیف) جدید صرفه‌جویی می‌کنید و از لباس‌های قدیمی نیز استفاده خوبی می‌کنید!

مادر های ما احتما این کار را می کنند. شما را نمی دانم ولی قبل از عید هر سال ما مراسمی داریم که دقیقا لباس هایی که نمی خواهیم را تبدیل به پارچه جهت خانه تکانی و تمیز کردن در طول سال می کنیم. خیلی جالب ه برای ما این موضوع چون باعث می شود. که هنگام استفاده از این پارچه ها خاطرات پوشیدن آن ها و جاهایی که باهاشون رفتیم را برای هم دیگه تعریف می کنیم.

امیدواریم که این اطلاعات باعث شده باشد که به فکر محیط زیست خودمان باشیم. بهترین استفاده از لباس های خودمان ببریم. همین طور بتوانیم با گذشت از وسایلی که نیاز نداریم باعث خوشحالی بقیه بشویم.

“شما می توانید تازه ترین پوشاک را از ما بخواهید”

روش خرید پوشاک از ما

همانطور که می دانید پوشاک در گونه های مختلفی تولید می شود و تنوع بالا است که قیمت هر کدام در بازار کشور متفاوت می باشد. اگر به دنبال خرید انواع پوشاک با کیفیت عالی هستید، می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق سایت بازرگانی حقیقی اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا با شما تماس بگیریم.

برای خرید انواع پوشاک می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع پوشاک را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید.

” شما شماره تماس خود را در قسمت دیدگاه قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.”

 

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی: اصلان حقیقی
شماره همراه 09134469940
شماره واتزاپ و تلگرام 09931997049
اینیستاگرام @poshak.tolidy
آدرس اصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل: Aslan.hasghighi@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *