بسته بندی ماهی وکیوم اصلاح شده 5

بسته بندی ماهی دریا

این مقاله آخرین مقاله از سری مقاله های بسته بندی ماهی وکیوم اصلاح شده است. شما برای مطالعه قسمت های قبلی این مقاله می توانید به سایت ما مراجعه و در قسمت وبلاگ این مقالات را پیدا و مطالعه کنید.

کیفیت ماهی

فقط ماهی با بالاترین کیفیت باید برای بسته بندی ماهی  اتمسفر اصلاح شده استفاده شود تا بیشترین بهره را از هرگونه ماندگاری در طول عمر کسب کنید. بسته بندی ماهی در یک فضای اصلاح شده وسیله ای برای بازاریابی ماهی با کیفیت متوسط ​​یا بی کیفیت نیست.

ماهی سفید باید از کیفیتی معادل 1-4 روز در یخ برخوردار باشد ، و نباید از لکه ها و انگل های قابل مشاهده باشد. شاه ماهی و ماهی خال مخالی باید از کیفیتی معادل 1-3 روز در یخ برخوردار بوده و حداقل حاوی 8 درصد چربی باشند. فرآورده های ماهی دودی باید از ماهی با همان کیفیت بالا تهیه شود. ماهی قزل آلا و قزل آلا باید از کیفیتی معادل 1-3 روز در یخ برخوردار باشند.

بسته بندی ماهی وکیوم اصلاح شده

باید از زمان صید یا برداشت ماهی تا زمان بسته بندی آنها به صورت بهداشتی نگهداری و نگهداری شوند. ماهی و فیله کامل باید در یخ نگهداری شود و منتظر فرآوری باشد و محصولات دودی را باید در اتاق خنک کننده در دمای 0 درجه سانتیگراد نگه داشت. در حالت ایده آل ، یک چیلر بلاست هوا باید در خط فرآوری ، قبل یا بعد از دستگاه بسته بندی ارائه شود ، زیرا ماهی ممکن است در حین بسته بندی گرم شود.

از لایه بندی محصولات درون بسته باید خودداری شود. یک فیله یا قسمت کاملاً بیشتر در معرض عملکرد گازها قرار دارد. هنگام بسته بندی ماهی قزل آلا دودی برش خورده ، لایه بندی اجتناب ناپذیر است ، اما این محصول از مزایای جو اصلاح شده بهره مند نمی شود.

محصولات ماهی مرطوب که احتمالاً قطره قطره دارند را می توان روی یک کاغذ جاذب داخل بسته قرار داد.

بسته های دارای مهر و موم معیوب را می توان با فشار دادن آنها با دست تشخیص داد. بسته های معیوب خراب می شوند

بسته ها باید طبق مقررات موجود به وضوح برچسب گذاری شوند و باید با تاریخ فروش یا مصرف مشخص شوند.

ماندگاری بسته ها

عمر ذخیره به گونه های ماهی مورد استفاده ، کیفیت اولیه و محتوای چربی ، ماهیت محصول نهایی ، دمای ذخیره سازی و در جو اصلاح شده ، مخلوط گاز بستگی خواهد داشت.

درجه حرارت ذخیره سازی از اهمیت بالاتری در بهره مندی بیشتر از یک فضای اصلاح شده برخوردار است. بسته ها باید در دمای نزدیک به 0 درجه سانتی گراد و هرگز بالاتر از 5 درجه سانتیگراد نگهداری شوند. با افزایش دمای ذخیره سازی از 5 درجه سانتیگراد ، هرگونه بهره از جو اصلاح شده بسیار کاهش می یابد.

فیله ماهی سفید بیشتر از بسته بندی در یک فضای اصلاح شده سود می برد. به عنوان مثال فیله های كاد با کیفیت اولیه بالا ، بسته بندی شده در مخلوط گاز توصیه شده و با نسبت گاز به محصول در بسته 3: 1 از نظر حجم ، تا 50 درصد بیشتر در دمای 0 درجه سانتیگراد نسبت به ذخیره شده در زیر خلا vac یا بسته بندی نشده قلاده و میگوهای پوسته خام در بسته اتمسفر اصلاح شده نسبت به انواع دیگر بسته ها تا 30 درصد بیشتر در دمای 0 درجه سانتیگراد نگه داشته می شوند و از بروز لکه های سیاه جلوگیری می شود. ماندگاری شاه ماهی ، ماهی خال مخالی ، ماهی قزل آلا ، ماهی قزل آلا و محصولات ماهی دودی در جو تغییر یافته در دمای 0 درجه سانتیگراد افزایش نمی یابد.

ایمنی

محصولات شیلاتی در انگلیس از نظر مسمومیت غذایی از نظر ایمنی سابقه خوبی دارند و محصولات موجود در بسته های جوی اصلاح شده نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برخی از نگرانی ها در مورد محصولات دودی که بدون پخت و پز بیشتر مصرف می شوند ، به عنوان مثال ماهی قزل آلا دودی و ماهی خال مخالی دودی ابراز شده است ، اما خطر شیوع بوتولیسم یا مسمومیت با اسکروبوتوکسین از این محصولات در هنگام بسته بندی در فضای اصلاح شده توصیه شده بیشتر از زمانی نیست بسته بندی شده به هر شکل دیگری است.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره تلفن همراه :09931997049
اینیستاگرام@HAGHIGHI.ASLAN
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید