بسته بندی وکیوم

فروش ماهی قزل الا در زنجان
وکیوم یک روش بسته بندی است که در آن طول عمر گوشت ماهی، مرغ و … را افزایش می دهیم. در روش بسته بندی وکیوم، تمام هوا داخل بسته خارج شده و محصول در شرایط خلا قرار می گیرد.
بسته بندی وکیوم

بسته بندی خلا یا بسته بندی وکیوم روش دیگری برای افزایش ماندگاری محصولات غذایی است. در اینجا محصول در یک بسته بسته بندی هوا قرار می گیرد ، هوا مکش می شود و بسته بندی مهر و موم می شود.

با حذف هوا از اطراف محصول ، سطح اکسیژن موجود در بسته بندی کاهش می یابد و مانع رشد میکروارگانیسم های تنفس اکسیژن و خراب شدن محصول می شود.

 کمبود اکسیژن همچنین میزان فساد ناشی از اکسیداسیون را کاهش می دهد . به عنوان مثال فرایندی که باعث قهوه ای شدن سیب و موز می شود.

مقدار مشخصی اکسیژن باقی خواهد ماند ، زیرا ایجاد خلا کامل امکان پذیر نیست. هوا در فشار جوی طبیعی  1000 میلی بار ، حدود 21 درصد اکسیژن دارد. با خارج شدن هوا در طی فرآیند بسته بندی خلا ، فشار داخل بسته کاهش می یابد. به عنوان مثال ، اگر فشار به 100 میلی بار کاهش یابد ، معادل 2.1 درصد اکسیژن باقی می ماند. اگر به 10 میلی بار کاهش یابد ، باز هم 0.21 درصد اکسیژن موجود خواهد بود.

آیا بسته بندی وکیوم موثرتر از بسته بندی دیگر است؟

 این به محصول بسته بندی شده بستگی دارد. بسته بندی وکیوم یا خلا اساساً یک فناوری “متناسب با همه محصولات” است . در این نوع بسته بندی فقط هوا حذف می شود. از طرف دیگر ، می تواند متناسب با مواد غذایی خاص باشد . این بسته بندی دارای گازهای مختلف و نسبت های مختلف گاز است. این گاز ها با هم مخلوط  شده و مورد استفاده برای ایجاد حداکثر ماندگاری برای محصول خاص و حفظ کیفیت و شکل ظاهری محصول است. به عنوان مثال برای بسته بندی غذاهای دریایی ، نسبت دی اکسیدکربن و اکسیژن در جو اصلاح شده بسته به نوع ماهی متفاوت است: ماهی های روغنی از جو متفاوتی در مقایسه با مثلا میگو بهره مند می شوند. مخلوط گاز استفاده شده برای گوشت قرمز با مخلوط مثلاً نان متفاوت است.

شرکت ما (شرکت بازرگانی حقیقی ) با همکاری با تعداد زیادی از کارگاه های پرورش انواع آبزیان و همکاری با بسیار از شرکت های بسته بندی می تواند تمام خواسته های شما را برطرف کند . شما می توانید از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره تلفن همراه :09931997049
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com
روش ارتباط با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید