• aslan
  • دی 28, 1401
  • بدون دیدگاه

همه میگوها برابر نیستند: میگوی وحشی در مقابل میگوی پرورشی

چه میگو سوخاری شود ، چه در سالاد بریزد و چه در سس کوکتل فرو بریزد ، میگو یک غذای خوشمزه است. همانطور که خربزه یا ذرت شیرین یک غذا خوشمزه است. شما می توانید میگوی وحشی یا میگوی پرورشی را به صورت کبابی، سرخ کرده، آب پر، سویا و یا هر نوع دیگر میل کنید.

شیرین ، آبدار و تهیه آن آسان نیست ، جای تعجب نیست که میگو به محبوب ترین غذای دریایی ما تبدیل شده است که 30 درصد از کل غذاهای دریایی فروخته شده در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

با این حال ، همه میگوها خوشمزه  یا پایدار نیستند. نود درصد میگوی خورده شده توسط آمریکایی ها از کشورهایی مانند تایلند ، هند و اکوادور وارد می شود ، جایی که مزارع تولید میگو در حال تخریب محیط زیست و جوامع ساحلی هستند و میگوهای ناسالم و بدون طعم تولید می کنند.

اگر به دنبال میگو هستید که به محیط زیست آسیب کمتری بزند و از طرف دیگر باعث رونق تجارت میگو در ایران شوید یشنهاد ما به شما میگوی پرورشی است.

سوالی در مورد ما دارید؟

دریغ نکنید با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

چرا دیگر کشورها می گویند میگوی پرورشی استفاده نکنیم؟

همان طور که گفته شد حدود 90 در میگو آمریگا وارداتی است. برای آن ها به صرفه است که مردم مصرف میگو خود را کاهش دهند. به همین جهت انواع مطالعات را بر روی این موضوع قرار می دهند که میگوی وحشی آمریکا را باید مصرف کرد. نباید میگوی پرورشی وارداتی مصرف کرد. در زیر به بعضی از دلایل آن ها اشاره می کنیم.

خرابي هاي زيست محيطي و فقر ماهی گیران ئر روستاهای قدیمی. مردم روستاها در کشورهای هند، اندونزی و … به طور سنتی برای تأمین غذا و منابع به گیاهان حرا متکی بودند. تخریب بعضی از این جنگل ها باعث آواره و فقیر این مردم شده است. غالباً بدون جبران خسارت مالی یا زمین های جایگزین در اختیار آنها.

مزارع پرورش میگو دسترسی جامعه به منابع ساحلی را مسدود کرده و دسترسی به سایت های ماهیگیری ، چوب و مصالح ساختمانی ، غذا و دارو را محدود می کند. در اکوادور ، تقریباً 80 درصد مردم منبع اصلی تغذیه خود را به دلیل تخریب حرا از دست داده اند.

میگوی وحشی

دلیل دیگری که برای مصرف نکردن میگوی پرورشی دارند کودکان کار هستند که در این صنعت به کار گرفته می شود. برخی معتقدند که مزارع پرورش میگو مشاغل لازم را فراهم می کنند. واقعیت این است که در این صنعت افراد کمتری نسبت به گیاهان حرا سالم زندگی می کنند. این صنعت همچنین معیشت میگوی آمریکایی را تهدید می کند که نمی تواند با قیمت پایین میگوی وارداتی “ریخته شده” در بازارهای داخلی رقابت کند.

اما میگوی وحشی و میگو پرورشی در ایران اصلا این گونه نیست. شما می توانید به سادگی و با راحتی خیال میگو خریداری کنید و مصرف کنید.

روش خرید میگو از ما

همانطور که می دانید میگو در گونه های مختلفی وجود دارد که قیمت هر کدام در بازار کشور متفاوت می باشد. اگر به دنبال خرید انواع ماهی با کیفیت عالی هستید، می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق سایت بازرگانی حقیقی اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا با شما تماس بگیریم.

 برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع ماهی و میگو را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید.

” شما شماره تماس خود را در قسمت دیدگاه قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.”

شما می توانید برای مطالعه دیگر مقاله های ما اینجا کلیک کنید.

 

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:

اصلان حقیقی

شماره همراه

09134469940

شماره واتزاپ و تلگرام

09931997049

اینیستاگرام

@HAGHIGHi_company

آدرس

اصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی

ایمیل:

Aslan.hasghighi@gmail.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *