چرا آنتی بیوتیک در میگوی پرورشی یک معضل بزرگ است؟

میگو تازه

میگوی پرورشی دارای آنتی بیوتیک است. وقتی از آنتی بیوتیک ها به درستی استفاده می شود ، یعنی استفاده از آنها با تعیین پزشک می تواند جان انسان را نجات دهد. اما اگر سر خود مصرف شود برای بدن انسان ضرر دارد.

کشف تصادفی آنتی بیوتیک پنی سیلین ، توسط الکساندر فلمینگ در اواخر دهه 1920 ، زندگی انسان و حیوان را تغییر شکل داد. در ابتدا تمرکز بر کاهش تأثیر فرآیندهای بیماری های عفونی در انسان بود. با افزایش استفاده از آنها ، مشاهده شد که آنها همچنین می توانند نقش مهمی در تولید حیوانات و آبزیان داشته باشند. در نهایت برای تأمین جمعیت انسانی در حال رشد با پروتئین حیوانی با کیفیت بالا ، ایمن و ارزان قیمت ضروری ارزیابی شدند.

مشاهدات مزایای مثبت این مواد ضد میکروبی منجر به استفاده از آنها در سطوح روزافزون برای انواع فواید ، نه فقط برای پیشگیری و / یا درمان بیماری بلکه برای استحکام و رشد کلی حیوانات می شود. تغذیه آنتی بیوتیک ها از بدو تولد تا ذبح برای بسیاری از حیوانات مختلف به یک عمل استاندارد تبدیل شد.

در 50 سال گذشته شاهد تولید سریع آبزی پروری در جهان بوده ایم که با اطمینان ترین تخمین ها ، تولید کل در سال 2019 نزدیک یا بیش از سطح “شکار (ماهیگیری)” در محدوده 100 میلیون تن (MT) در سال است.

این انتقال از یک محصول شیلاتی به یک محصول پرورشی بسیاری از چالش های پیش روی کشاورزی زمینی و همچنین برخی از آبزیان را با خود به همراه آورده است.

چرا باید نگران آنتی بیوتیک باشیم؟

میگوی پرورشی
میگوی پرورشی

تخمین محافظه کارانه این است که بیش از 1 میلیون نفر در سال در اثر عفونت با عوامل بیماری زای مقاوم در برابر آنتی بیوتیک می میرند. تخمین زده می شود که تا سال 2050 بیش از 10 میلیون نفر در سال بمیرند. این موارد مرگ هایی است که در صورت محدود شدن استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها قابل پیشگیری است.

بیشتر کشورها تا حدودی تنظیم می کنند که چه و چگونه می توان از آنتی بیوتیک استفاده کرد. اگرچه اجرای قانون ممکن است سست یا وجود نداشته باشد ، و باعث می شود استفاده بی رویه شود.

دلایل این امر پیچیده است. با تمرکز بر روی پرورش میگو ، شاید بزرگترین دلیل در استفاده گسترده از آنتی بیوتیک ها این باشد که روش های کشاورزی سنتی و پرمصرف مبتنی بر علم نیستند.

اغلب وقتی کشاورزان با چالش های بهداشتی حیوانات روبرو می شوند ، تصوری از آنچه واقعاً در جریان است ، ندارند. در حالی که یک مرجع صالح ممکن است عوامل بیماریزای بالقوه را جدا و شناسایی کند. بیماری اغلب چند عاملی است و چندین عامل بیماری زا و عوامل استرس زا در آن نقش دارند. این باعث می شود که از آنتی بیوتیک ها استفاده کنند.

اما در ایران به خاطر پشتیبانی دولتی کمتر این اتفاق می افتد. پرورش دهندگان معمولا از مشاورهای بسیار خوبی بهره مند هستند. همین هم باعث کیفیت میگوی پرورشی ایران شده است.

میگو وارداتی مصرف کنیم

در جنوب شرقی آسیا (جایی که بیشتر میگوهای پرورشی جهان تولید می شوند) ، یک روش معمول این است که برداشت محصول از تعدادی از کشاورزان کوچک را به یک قطعه تقسیم کنید.

این اطمینان می دهد که قابلیت ردیابی همیشه کامل نیست و در واقع اغلب از بین می رود. بنابراین ، یک کشاورز ممکن است از آنتی بیوتیک خاصی استفاده کند که کارخانه خوراک دام محلی ، کارخانه فرآوری ، مشاور بهداشت حیوانات یا منبع دیگری توصیه می کند.

 اغلب بدون توجه به استفاده مناسب از انتی بیوتیک های استفاده می کنند. بیشتر میگوی پرورشی توسط کشاورزان کوچک و در سیستم تولیدی فقر محور تولید می شود. آنها ممکن است یک یا دو حوضچه کوچک در املاک خود کار کنند و قسمت قابل توجهی از ثروت خود را در استخرها ببندند. 3

نتایج ضعیف و تلفات برای کشاورز  فاجعه بار است و بسیاری از آنها برای جلوگیری از عواقب جدی مالی ، به استفاده از آنتی بیوتیک های موجود ، اعم از قانونی یا غیرمجاز متوسل می شوند. کشاورز ، غالباً ناامید ، از هر ابزاری که در اختیار دارد استفاده می کند تا در هنگام مرگ حیوانات ، سود خود را نجات دهد.

یکی دیگر از دلایل تبلیغات کشور آمریکا و کشورهای اروپایی نیز همین موضوع است.

“شما می توانید تازه ترین میگوی پرورشی بخواهید”

روش خرید  میگوی پرورشی از ما

همانطور که می دانیدمیگو در گونه های مختلفی وجود دارد که قیمت هر کدام در بازار کشور متفاوت می باشد. اگر به دنبال خرید انواع ماهی با کیفیت عالی هستید، می توانید با ما تماس بگیرید یا از طریق سایت بازرگانی حقیقی اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا با شما تماس بگیریم.

 برای خرید انواع ماهی می توانید در قسمت دیدگاه نام خانوادگی، شماره تماس و محصول مورد خود را نوشته تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند(اطلاعات تماس شما برای دیگران نمایش داده نمی شود و فقط مدیر سایت به آن دسترسی دارد). یا با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

خرید از سایت بازرگانی حقیقی به صورت اینترنتی بوده و انواع ماهی و میگو را به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های زیر در تماس باشید.

” شما شماره تماس خود را در قسمت دیدگاه قرار دهید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.”

شما می توانید برای مطالعه دیگر مقاله های ما اینجا کلیک کنید.

راه های ارتباطی با ما

نام و نام خانوادگی:اصلان حقیقی
شماره همراه09134469940
شماره واتزاپ و تلگرام09931997049
اینیستاگرام@HAGHIGHi_company
آدرساصفهان، اصفهان خیابان علامه شرکت بازرگانی حقیقی
ایمیل:Aslan.hasghighi@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید