حق العمل کار گمرک

حق العمل کار گمرک : شاید اسم حق العمل کار گمرک را شنید باشید یا حتی با آن ها کار کرده باشید. یکی از کارهای خدماتی که در گمرک ها انجام می شود حق العمل کاری است. این افراد دارای کارت حق العمل کاری هستد. اما شاید شما بگویید تفاوت آن ها با دلال ها چیست؟ مگر آن ها چکار می کنند؟

تفاوت آن با وکلات دادن به شخص دیگر چیست؟ خیلی از این سوالات می تواند در ذهن شما ایجاد بشود. در این مقاله قصد داریم توضیحات لازم درباره شغل حقل العمل کار بدهیم.

ترخیص کار گمرک

آنچه خواهید خواند:

حق العمل کار گمرک در منظر قانون

خیلی ها میپرسند که تفاوت حق العمل کار گمرک با دلال یا وکیل چیست؟ چرا باید کارم را بسپارم به ترخیص کار گمرک؟ نکته بسیار مهمی که وجود دارد وکیل شما، دقیقا یعنی شما، تعهد که وکیل شما می دهد، شما درواقع آن تعهد را داده اید. اما در حق العمل کاری، طرف مقابل نمی داند که دارد شما با شما معامله می کند، بلکه ترخیص کار گمرک است که در طرف مقابل خود می بیند.

از طرفی تشابهاتی هم با دلال وجود دارد. دلال فقط طرفین معامله را به هم معرفی می کند و هیچ تهعد دیگر ندارد. این در حالی است که ترخیص کار در تمامی مراحل معامله و نتیجه رسیدن معامله تعهد دارد. او باید کار را به درستی و همان طور که با شما قرار داد بسته است به نتیجه برساند، در غیر این صورت نمی تواند درخواستی وجهی از شما داشته باشد، حتی اگر اشتباهی را هم انجام داد باید هزینه اشتباه خودش را پرداخت کند.

مطابق ماده ۳۵۷ حق العمل کار گمرک کسی است که در ازای انجام کاری به نام خود و به حساب آمر دیگر هزینه ای را دریافت می کند. در قانون دقیقا مشخص کرده است که حق العمل کار با دلال و وکیل کاملا متفاوت است. فرد صرفا با توجه به توافقاتی که با شما داشته است، بدون این که طرف معامله شما آگاهی از اسم شما داشته باشد یا شما نسب به اشتباهات حق العمل کار گمرک تعهدی داشته باشید، کار را به او می سپارسید.

از مزایایی که می توان برای استفاده از این شغل نام برد می توانیم به سرعت کار بالا، انجام درست کار، درست انجام شدن کار، کاهش هزینه اشاره کنیم. هر کدام از این مواردی که در بالا عنوان شد می تواند یکی از دلایل استفاده از ترخیص کارها باشد.

 

تامین دائمی و همیشگی وظیفه ماست

دیگر نگران تامین ماهی و میگو خودنباشید. ما با کیفیت عالی محصولات را برای شما تامین می کنیم. تماس بگیرید.

تماس بگیرید

همین الان، درنگ نکنید و تماس بگیرید
09134469940
ترخیص کار گمرک

حق العمل کار گمرک کیست؟

همان طور که از اسم آن مشخص است، کسی که در ازای دریافت حق یا هزینه کاری را برای شخص دیگر انجام دهد، حق العمل کار گمرک گفته می شود. به طور کلی می توان به وظیفه را برای او مشخص کنیم. اطلاعات کامل از نحوه انجام معامله را در تمامی مراحل در اختیار امر قرار دهد. کالا مورد نظر امر را بیمه کند، تعهدات امر را به درستی انجام دهد.

 

اگر حق العمل کار وظیفه فروش محصول یا خدمتی را به عهده گرفت، اگر او با قیمت پایین تر از قیمت مد نظر امر به فروش رساند، این تفاوت قیمت به عهده خود اوست. تفاوت اصلی این شغ با دلال ها دقیقا در همین موضوع است.

امر میزان تعهد کمی دارد و حتی می تواند ادعای خسارت کند، اما اگر با دلال معامله کرد، تمامی هزینه ها بر عهده خود فرد است.

حق العمل گمرک

حق العمل کار گمرک گمرگ چه می کند؟

همان طور که از اسم آن مشخص است، کسی که کارهای گمرکی شما را انجام می دهد، در ازای آن هزینه را دریافت می کند، حق العمل کار گمرک گمرک است. ما در ایران گمرک های بسیار زیادی داریم، ترخیص کالا هم بسیار در ایران صورت می گیرد. از طرفی صادرات کالایی ما نیز بسیار زیاد است. به همین جهت خدمات گمرکی صادراتی در ایران هم صورت می گیرد.

حجم کار و سرعت کار برای ما بسیار مهم است و از طرفی ارتباطات هم نمی تواند در آن و انجام کار ما تاثیر گذار نباشد. به همین جهت است که گمرک به صورت نا منظم اقدام به برگذاری آزمون هایی می کند و از بین افرادی که قبول شده اند و شرایط لازم را داشته باشند، کارت حق العمل کاری صادر می کند.

این افراد می توانند در تمامی گمرک ها کالای شما را ترخیص کنند. به صورت عادی هر شخصی می تواند در سال 10 مرتبه این کار را انجام دهد، در صورتی که افرادی که این کارت را دارند به سادگی می توانند هر تعداد باری که می خواهند خدمات ترخیص کالا را انجام دهند. از مهم ترین جاهایی که ترخیص کالا صورت می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ترخیص کالا در گمرک بندر عباس
 • ترخیص کالا در گمرک بندر چابهار
 • ترخیص کالا در گمرک میرجاوه
 • ترخیص کالا در گمرک میلک
 • ترخیص کالا در گمرک یزدان
 • ترخیص کالا در گمرک دوغاون
 • ترخیص کالا در گمرک سرخس
 • ترخیص کالا در گمرک لطف اباد
 • ترخیص کالا در گمرک باجیگران
 • ترخیص کالا در گمرک اینچه برون
 • ترخیص کالا در گمرک بندر نکا
 • ترخیص کالا در گمرک بندر نوشهر
 • ترخیص کالا در گمرک بندر انزلی
 • ترخیص کالا در گمرک اصفهان
 • ترخیص کالا در گمرک تهران

حقوق حق العمل کار چقدر است؟

طبق قانون این کار با دیگر کارها متفاوت است. آن ها با توجه به این که چه توافقی با شما انجام داده اند، از شما هزینه کار خود را دریافت می کند. درواقع با توجه به این که چه توانایی هر فرد یا شرکت دارد هزینه مختلفی را از شما دریافت می کند.

خدمات ما

ما در حوزه های کاری مختلفی فعالیت می کنیم. خدمات و کالاهای مختلفی در حال عرضه هستیم. بنده دحصیلات آکادمیک که داریم در حوزه کسب و کار است. همچنین فعالیت و تجربه کاری بنده در زمینه انواع بازاریابی است. به همین جهت در این حوزه خدمات متنوعی ارائه می کنیم. از خدمات ما در حوزه بازرگانی می توان به مشاوره کسب و کار و کوچینگ ، دیجیتال مارکتینگ ( سئو کار در اصفهان و طراحی سایت در اصفهان) ، ترخیص کار کالا یا حق العمل کار گمرک و بازاریابی صادراتی اشاره کنیم.

بنده در ابتدا فعالیت کاری که داشتم وارد حوزه ابزیان شدم، این موضوع باعث شده است که با تامین کنندگان بسیار زیادی در ارتباط باشم. ما در این حوزه تامین کننده ( خرید ماهی قزل الا ، خرید ماهی سالمون ، خرید ماهی گیدر ، خرید ماهی هوور ، خرید ماهی زرده ، خرید ماهی اسبک ، خرید ماهی مارلین ، خرید ماهی بولگا ، خرید خاویار و خرید عمده میگو ) فعالیت داریم. ما این محصولات را می توانیم به صورت داخلی و خارجی تامین کنیم.

همچنین من اصالتا اهل مبارکه هستم. پیشه خانوادگی ما نجاری و دکوراسیون هست. دکوراسیون داخلی در اصفهان ، کابینت در اصفهان ، کمد در اصفهان و دکور چوب در اصفهان از جمله فعالیت بنده در این حوزه است.

اما بنده در حوزه آهن فعالیت بازرگانی داریم. به صورت انحصاری برای بازیابی خارجی با شرکت شرکت بارمان باتاب جم قرار دارم. به هیچ عنوان خارج از عنوان این شرکت نمی توانم با شرکتی برای صادرات فولاد و آهن فعالیت داشته باشم. اما از نظر داخلی بنده در زمینه خرید ورق سیاه در اصفهان و قیمت ورق سیاه در اصفهان فعالیت انجام می دهم.

در صورت نیاز به هر کدام لطفا با شماره هایی که گفته شده است تماس حاصل فرمایید.